Návody a postupy

Odstránenie falošného anti-vírusového programu Win 7 Anti-Spyware

Ak sa do vášho PC dostal falošný antivírusový program Win 7 Anti-Spyware, a jeho odstránenie by vás celkom zaujímalo, tento článok vám poradí. Rozpísaný postup taktiež funguje na množstvo ďalších podobných […]

Ak sa do vášho PC dostal falošný antivírusový program Win 7 Anti-Spyware, a jeho odstránenie by vás celkom zaujímalo, tento článok vám poradí. Rozpísaný postup taktiež funguje na množstvo ďalších podobných programov.

Win 7 Anti-Spyware 2011 je len jedna z mnohých falošných bezpečnostných aplikácií, ktoré vás otravujú až kým z vás nevytiahnu dosť peňazí. Patria k nim aj Antivirus Live, Advanced Virus Remover, Internet Security 2010 a Security Tool. Tvrdia vám, že váš počítač je infikovaný vírusmi, ale nedovolia vám odstrániť ich.

Tento konkrétny vírus má mnoho mien, ako napr. XP Antispyware, Win 7 Antispyware, Win 7 Internet Security 2011, Win 7 Guard, Win 7 Security a Vista Internet Security 2011. Jedná sa o ten istý malware s rôznymi názvami napr. pre rôzne systémy.

A čo s tým?

Ak vám toto nič nehovorí, je na čase sa zoznámiť. Ak už máte zavírený PC, čítajte ďalej pre postup, ako sa falošného antivírusu zbaviť.

Keď je PC nakazený, zobrazuje sa toto seriózne pôsobiace okno, ktoré sa tvári, že skenuje vaše PC a nachádza napadnuté položky.

image28

Nebezpečná vec je, že sa zobrazuje realisticky pôsobiace Action Center okno, no v skutočnosti sa jedná o vírus.

image29

Zbavte sa škodlivých antivírusových infekcií

Existuje niekoľko všeobecných krokov, ktoré keď budete nasledovať, tak vám pomôžu zbaviť sa väčšiny malware a spyware.

Môže sa však stať, že zákerná infekcia vám zabráni robiť v počítači takmer čokoľvek, takže sledujte naše články pre pokročilejšie postupy.

Ako sa zbaviť Win 7 Anti-Spyware 2011

Stiahnite si MalwareBytes a nakopírujte ho na USB kľúč. Nainštalujte program na infikované PC a spustite sken. Pre istotu to spravte v safe mode (postup je popísaný vyššie).

image33

Ak by to nevyšlo, ešte skúste sken ďalším výborným programom, SuperAntiSpyware.

image30

Teraz by mal byť váš systém čistý, takže nezabudnite chrániť systém napr. pomocou Microsoft Security Essentials, aby ste neohrozili bezpečnosť počítača znovu.

Ak neviete po vyčistení otvoriť žiadne aplikácie

Ďalší problém, ktorý môže nastať, je neschopnosť otvoriť programy po odinštalovaní vírusu. Toto sa môže stať keď malware prepíše registre tak, že prinútia aplikácie pri spustení naštartovať namiesto seba vírus.

Na bežnom PC vstup HKEY_CLASSES_ROOT určuje, čo sa deje po dvojkliku na spustiteľný súbor (s príponou „exe“). Na napadnutom systéme je nastavené spustenie vírusu.

image32

Nasledujúci krok patrí k tým pre pokročilých používateľov, takže ak sa na to necítite, popíšte špecifikácie vášho systému v komentári a my vám poradíme, prípadne požiadajte technicky zdatného kamaráta o radu.

Pre opravu musíte nakopírovať vstup do registrov zo starej zálohy alebo zo zdravého počítača. Spustite v Štarte regedit.exe, exportujte daný súbor, nakopírujte do napadnutého PC a dvojkliknite pre pridanie informácií do registrov.

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *