Návody a postupy

Antivírusový program SUPERAntiSpyware na odstránenie spyware

SUPERAntiSpyware – program na odstránenie spyware či vírusov, má aj svoju portable (prenosnú) verziu. Ak máte počítač nakazený s malware, spyware alebo nejakým falošným antivírusom (čítajte buď Ako odstrániť falošný anti-vírusový […]

SUPERAntiSpyware – program na odstránenie spyware či vírusov, má aj svoju portable (prenosnú) verziu. Ak máte počítač nakazený s malware, spyware alebo nejakým falošným antivírusom (čítajte buď Ako odstrániť falošný anti-vírusový program Win 7 Anti-Spyware alebo Ako odstrániť Antivírus Live a iné vírusy z vášho počítača), je to jedna z najlepších aplikácií na vyriešenie tejto situácie. Teraz vám vysvetlíme prečo.

image53

Prečo práve portable (prenosná) verzia je to podstatné slovo v úvode tohto článku? Najhoršie infekcie vám zabránia nainštalovať softvér proti malware, a aj ak sa vám ho nainštalovať podarí, často pokus o spustenie skončí takouto správou:

image411

SUPERAntiSpyware Portable rieši tento problém tým, že pozostáva z jedného súboru, ktorý môžete nahrať na USB kľúč bez inštalácie. Taktiež používa náhodné meno súboru, aby ho vírus len tak ľahko nespoznal (obrázok nižšie).

image54

Nezabudnite však, že stiahnutá verzia obsahuje len tie aktualizácie, ktoré boli dostupné v čase stiahnutia a nie neskôr.

Ako SUPERAntiSpyware Portable používať

Keď spustíte program na infikovanom počítači, zobrazí sa úvodná obrazovka, na ktorej môžete aplikáciu spustiť. Potom si zvoľte jazyk.

image55

image56

Potom budete v hlavnom menu, kde zvoľte Scan your Computer. Prípadne predtým aktualizujte aplikáciu, ak náhodou inštalácia nie je čerstvá.

image_thumb1

Zvoľte čo chcete skenovať a vyberte v zozname možnosť označenú „Perform Complete Scan“, keďže len rýchly sken nemusí splniť úlohu na vážne napadnutom PC.

image58

Aplikácia prezrie systém a ak niečo nájde, budete to môcť potom pohodlne odstrániť. Nižšie môžete vidieť screenshot z infikovaného počítača, ktorý bol úspešne vyčistení pomocou SUPERAntiSpyware. O bežnej, neprenosnej verzii SUPERAntiSpyware si prečítajte v článku Odstránenie malware pomocou SUPERAntiSpyware.

image59

Pozor však na to, že SUPERAntiSpyware nefunguje ako plný antivírus. Je určený na zbavenie sa zákerných infekcií, no na ochranu v reálnom čase musíte použiť iný program, napr. Microsoft Security Essentials (Microsoft Security Essentials zaisťuje ochranu vášho počítača).

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Trackbacks / Pings

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *