Návody a postupy

Program SUPERAntiSpyware na odstránenie vírusov

Po našom článku o škodlivosti malware v PC (Ako sa malware k vám dostane) sme sa pozreli na tri z tých najlepších programov na jeho odstránenie, no bola by škoda nepredstaviť vám aj […]

Po našom článku o škodlivosti malware v PC (Ako sa malware k vám dostane) sme sa pozreli na tri z tých najlepších programov na jeho odstránenie, no bola by škoda nepredstaviť vám aj SUPERAntiSpyware – nástroj na odstránenie malware, ktorý je ďalšou výbornou utilitou na detekciu a zbavenie vás vyše milióna rôznych hrozieb.

Inštalácia

Inštalácia je veľmi jednoduchá – len postupujte podľa wizarda. Počas inštalácie nezabudnite skontrolovať najnovšie aktualizácie pre databázu detekcie, pretože to je jedna z najdôležitejších vecí bezpečnostnej aplikácie a nechceli by ste v nej mať nedostatky. Ďalšia dôležitá vec je povoliť počas inštalácie programu kontrolu domovskej stránky Internet Explorer, pretože tá je častým terčom nevyžiadaného softvéru.

Používanie SUPERAntiSpyware

V programe je skvelé Main Menu na kontrolu všetkých funkcií a možností, čiže použitie je jednoduché. Síce nie všetko je dostupné vo verzii zdarma, ale dosť na to, aby ste detekovali a zbavili sa malware.

Dostupné funkcie sú porovnateľné s ostatnými spyware utilitami. Na manuálnu aktualizáciu choďte do Preferences a pod Automatic Updates kliknite na Check for Updates Now. Označte políčko povoľujúce kontrolu aktualizácií vždy po štarte programu.

Síce máte dostatok dostupných funkcií na splnenie úlohy, ale pre pokročilé nastavenia potrebujete Professional verziu, ktorá stojí 30 dolárov. Je v nej napr. blokovanie hrozieb v reálnom čase, plánované skeny, ochrana registrov, automatické skenovanie, automatické denné aktualizácie a technická podpora cez email zdarma.

Quick Scan nám zabral niečo pod 20 minút, čo sa môže zdať ako veľa, ale SUPERAntiSpyware prezerá súbory veľmi dôsledne. Pre skrátenie času môžete vytvoriť vlastné prehľadávanie, aby program nestrácal čas prezeraním hudby a filmov. Sú tri typy skenov: Quick (rýchly), Complete (celkový) a Custom (vlastný).

SUPERAntiSpyware robí dobre to, čo má – detekciu a odstránenie škodlivého softvéru. Dokázal identifikovať a odstrániť takmer 900 rôzneho nevyžiadaného junkware.

Používanie SuperAntiSpyware

Program sa chváli schopnosťou odhaliť cez milión hrozieb cez spyware, adware, malware, Trojans (trojských koní), dialers, worms (červy), keyloggers, hijackers, parasites, rootkits a iných. Je užitočné vedieť to, a núti vás to zamyslieť sa nad bezpečnosťou vášho počítača. Ak trpíte nejakým nepríjemným problémom alebo keď vás obťažuje nejaký vírus, tento nástroj vám môže pomôcť odhaliť nedostatky, ktoré iné programy nemusia nájsť.

Ďalšie možnosti

Pre dodatočnú ochranu si ešte pozrite naše články o Spybot (Efektívne vyhľadávanie malware pomocou nástroja Spybot Search & Destroy), Ad-Aware (Odstránenie spyware pomocou programu Ad-Aware) a Malwarebytes (Rýchle odstránenie malware pomocou Malwarebytes’ Anti-Malware).

Trackbacks / Pings

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *