Mobilné telefóny

Ako zálohovať SMS z iPhone do počítača

Emaily sa uchovávajú v cloudoch, ale SMS máte len vo svojom telefóne, ktorému sa môže niečo stať a potom ich už neuvidíte. A keďže iOS je uzatvorený systém, aplikáciu na ich zálohu a obnovu […]

Emaily sa uchovávajú v cloudoch, ale SMS máte len vo svojom telefóne, ktorému sa môže niečo stať a potom ich už neuvidíte. A keďže iOS je uzatvorený systém, aplikáciu na ich zálohu a obnovu len tak nenájdete.

Ukážeme vám ako bezpečne zálohovať vaše iPhone dáta, včetne SMS. Môžete si na bezpečnom mieste uchovať ich kópiu a aj si ich prezerať s pomocou webovej stránky.

Poriadna iPhone záloha s iTunes

Ako možno viete, iPhone sa dá zálohovať s iCloud. Ale toto dôležité dáta neuloží do počítača.

Prvý krok je uistiť sa, že iPhone je zálohovaný v Tomto počítači. Ak bol predtým zálohovaný v iCloud, zmeňte toto nastavenie v iTunes na ‘This computer’ a kliknite na Back Up Now (zálohovať teraz).

iTunes backup

Záloha je hotová, môžeme prejsť konkrétne k tomu ako skopírovať SMS z iPhone do počítača.

Lokalizácia iPhone SMS zálohy

Keď je backup uložený na počítači, pohľadajte súbor nazvaný 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28. Mal by byť uložený v jednej z týchto lokácií, závisiac na operačnom systéme.

Windows XP a nižšie

Súbor by mal byť v OS harddisk > Documents and Settings > [úžívateľské meno] > Application Data > Apple Computer > MobileSync > Backup.

Ak Documents and Settings nevidíte, musíte nastaviť viditeľnosť skrytých priečinkov a súborov.

Windows 7 alebo 8

Súbor by mal byť v OS harddisk > Users > [užívateľské meno] > AppData > Roaming > Apple Computer > MobileSync > Backup.

Mac OS X

Súbor by mal byť v User > Library > Application Support > MobileSync > Backup.

V tomto priečinku bude viacero priečinkov nazvaných náhodnými číslami a písmenami. Vyberte najčerstvejšie zmenený (modified) priečinok.

Vnútri bude súbor 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28. Uložte jeho kópiu na bezpečnom mieste.

Prezeranie SMS zálohy

Choďte na stránku www.iphone-sms.com, kde načítate súbor (upload) a zvolíte export do Microsoft Office Excel, HTML alebo PDF. Keď je súbor načítaný a vyexportovaný, budete si môcť prezrieť všetky svoje SMS.

SMS sa objavia ako zoznam obsahujúci kontaktné čísla a poslané či prijaté správy. Zoznam je zoradený zostupne podľa dátumu a času.

Záver

Drahocenné SMS budú v bezpečí, nech sa iPhone stane čokoľvek. Ale pozor, prepísanie novej zálohy starou spôsobí poškodenie súboru, z ktorého nebudete môcť obnovovať.

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

4 komentáre

 1. Biba

  Dobry den , chcela by som sa opytat otazku ohladom zalohovania sms v Iphone ….
  Ked nemam zalohovany svoj Iphone a vymazala som konkretne smsky od jedneho kontaktu daju sa nejakym sposobom tieto smsky spatne obnovit? Alebo druha otazka ked mam zalohovany Iphone ale smsky som si neulozila – nezalohovala do PC daju sa nejakym sposobom spatne obnovit? Alebo na nejaku ziadost Apple alebo operatora ziskat spat? Alebo tieto smsky uz pre mna navzdy neexistuju… dakujem velmi pekne za radu a skoru odpoved ….pekny den

  • Zdravím. Ak nemáte zálohovaný iPhone, tak SMS neobnovíte. Ak máte zálohovaný, ak ste zálohovali v dobe, keď SMS v telefóne boli, stačí obnoviť zálohu v iTunes a obnoví sa všetko, aj SMS. Operátor Vám SMSky neobnoví. O tom dosť pochybujem.

   • Biba

    Aha ale ako som citala Vas clanok tam je potrebna trochu ina zaloha na ulozenie smsiek , dobre rozumiem? Treba zmenit nastavenie na ukaldanie do pocitaca a konkretne tieto smsky ulozit, nie? Cize ak som normalne telefon len zalohovala tak smsky by sa mi nemali ulozit v zalohe alebo kdekolvek… neviem ci dobre rozumiem … dakujem

    • Pri každej bežnej zálohe (pripojenie káblu k PC a synchronizácia s iTunes) sa vykoná záloha VŠETKÉHO, čo je v telefóne, takže aj SMSiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *