Návody a postupy

Režim spánku (Hibernate) vo Windows 8

Niektoré úlohy sa zdajú byť úplne jednoduché, ale predsalen prídete na to, že vyžadujú nejaké znalosti. Asi ste si všimli, a to špeciálne ak ste používateľ laptopu, že power menu nemá […]

Niektoré úlohy sa zdajú byť úplne jednoduché, ale predsalen prídete na to, že vyžadujú nejaké znalosti. Asi ste si všimli, a to špeciálne ak ste používateľ laptopu, že power menu nemá možnosť hibernácie. Môžete si vybrať medzi Sleep (Uspať), Shut down (Vypnúť) a Restart, ale dlhodobý spánok tam chýba.

Nevieme, prečo táto možnosť zmizla – zrejme to bol nejaký nelogický byrokratický krok. Našťastie je celkom jednoduché to obnoviť. Tu je návod to ako nastaviť režim spánku (Hibernate) v systéme Windows 8.

  1. Musíte ísť do systémových power settings/možnosti napájania. Toto sa dá spraviť viacerými spôsobmi. Stlačte Win-W (klávesu s logom Windowsu a písmeno w) na spustenie menu hľadania a napíšte power/napájanie.
  2. Kliknite sa Change what the power buttons do/Vybrať akcie pre tlačidlá napájanie.
  3. Kliknite na možnosť zmeny nedostupných nastavení (Change settings that are currently unavailable).
  4. Posuňte sa nižšie na sekciu „Shutdown settings“ (možnosti vypínania).
  5. Odkliknite políčko vedľa Hibernate/Dlhodobý spánok.
  6. Uložte zmeny (Save changes).

A je to. Keď teraz budete systém vypínať, budete mať možnosť hibernácie. Túto možnosť môžete v kroku 4 taktiež priradiť k rôznym funkciám a tlačidlám. Čiže napríklad môžete nastaviť hibernáciu po zatvorení notebooku alebo tlačení hlavného power tlačidla.

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *