Návody a postupy

Prečo máte stále plný pevný disk

Problém: harddisk sa zaplnil. Riešenie: zmažte nepotrebné dáta pre viac miesta. Znie to ľahko, je tak? No nie je vždy jednoduché nájsť súbory a priečinky, ktoré zaberajú najviac miesta. Vlastne to […]

Problém: harddisk sa zaplnil.

Riešenie: zmažte nepotrebné dáta pre viac miesta.

Znie to ľahko, je tak? No nie je vždy jednoduché nájsť súbory a priečinky, ktoré zaberajú najviac miesta. Vlastne to môže byť vyslovene komplikované a časovo náročné.

Zistite, prečo máte stále plný pevný disk s programom WizTree. Zdarma vám analyzuje miesto na disku rýchlym skenom a ukáže vám mená a lokácie najväčších súborov. To vám pomôže nájsť a zbaviť sa dát, ktoré sú na obtiaž.

Stiahnite a nainštalujte program (existuje aj prenosná verzia, ak ho chcete spustiť napr. z USB) a potom kliknite na Scan.

Nebudete dlho čakať. Náš dosť používaný a takmer plný 750GB harddisk WizTree prehľadal za dvanásť sekúnd. Developeri z Antibody Software (výrobca WizMouse) tvdia, že WizTree je oveľa rýchlejší než konkurujúci TreeSize a WinDirStat.

WizTree síce neposkytuje farebnú mapu diskov, ale je to pán rýchlosti. Výsledky môžete vidieť v strome, alebo ich zobraziť v tabe Top 1000 Largest Files (1000 najväčších súborov). Tam môžete kliknúť pravým a zvoliť Delete z kontextového menu (ktoré ponúka aj mnoho ďalších možností). WizTree šikovne vyznačí šedou systémové súbory, ktoré by bolo nerozumné mazať.

A je to. WizTree je rýchly, efektívny a zdarma. Ak ho pokladáte za užitočný, môžete ho donáciou podporiť.

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *