Návody a postupy

Ako vypnúť Windows 8

Ak ste sa rozhodli vyskúšať Windows 8, možno ste sa sami seba spýtali, ako teraz vypnete počítač. V predchádzajúcich verziách Windowsu stačilo kliknúť na Start/Štart a Shut Down/Vypnúť. Nový systém však […]

Ak ste sa rozhodli vyskúšať Windows 8, možno ste sa sami seba spýtali, ako teraz vypnete počítač. V predchádzajúcich verziách Windowsu stačilo kliknúť na Start/Štart a Shut Down/Vypnúť. Nový systém však notoricky Štart nemá a tým pádom vám starý postup nepomôže. Takže tu máte návod na tému ako vypnúť Windows 8.

  1. Prejdite kurzorom na malý gadget vľavo dole na obrazovke. Alternatívne vám postačí horný ľavý roh alebo stlačenie Windows-C na klávesnici.
  2. V menu, ktoré sa objaví (známe ako Charms Bar), zvoľte Settings/Nastavenia.
  3. Kliknite na Power/Napájanie tllačidlo a potom zvoľte akciu, ktorú chcete vykonať. V tomto prípade je to Shut down/Vypnúť.

A je to. Vo Windowse 8 potrebujete štyri kroky na vypnutie PC—posunutie myši, kliknutie, kliknutie a kliknutie.

Pôsobí to rozpačito. Už kliknutie na Štart pre vypnutie PC bolo pre niektorých vtip a teraz sa stal ešte väčším. Vypnutie PC nie je nastavenie, takže je zvláštne, že sa vykonáva práve tam.

Windows 8 nefunguje ako starý desktopový systém. Je prispôsobený tabletom, a práve toto spôsobuje problémy užívateľom počítačov.

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Trackbacks / Pings

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *