Návody a postupy

Upratanie okien vo Finderi do tabov

Dnes si v rýchlom prehľade ukážeme, ako upratať bordel, ktorý vytvára asi najhoršia súčasť MacOS X – správca súborov Finder. Táto aplikácia nevonia takmer nikomu a okrem zarytých Mac-istov, ktorí […]

Dnes si v rýchlom prehľade ukážeme, ako upratať bordel, ktorý vytvára asi najhoršia súčasť MacOS X – správca súborov Finder. Táto aplikácia nevonia takmer nikomu a okrem zarytých Mac-istov, ktorí používajú MacOS X dlhé roky a nepoznajú komfort Windowsu a jeho správcov súborov, na ňu majú nervy asi všetci.

V prvom videu ukazujem, ako vzniká vo Finderi neporiadok. Finder totiž otvorí vždy nové okno pri otváraní adresára či už na lište v Docku, alebo na ploche, to je jedno.

YouTube Preview Image

Vo videu ukazujem, že ani nastavenie „Otvárať priečinky v taboch namiesto okien“ (screenshot) nepomáha.

V druhom videu si môžete pozrieť, ako upratať okná vo Finderi. Ak máte vo Finderi otvorené viac ako 1 okno, kliknite si v menu na Okno -> Zlúčiť všetky okná s všetky otvorené okná sa „upracú“ do tabov, čo je super.

YouTube Preview Image

Ak si chcete k tejto funkcii priradiť klávesovú skratku, choďte do Systémové nastavenia -> Klávesnica -> Skratky -> Skratky aplikácií. Kliknite na tlačítko +, ako aplikáciu vyberte z ponuky Finder, ako Názov položky v menu zadajte presne Zlúčiť všetky okná a spravte si vyhovujúcu klávesovú skratku.

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *