Na titulku, Návody a postupy

Google maps - tipy a triky ich používania

Na internete je len málo služieb tak obľúbených ako Google Maps. Pôvodne boli navrhnuté ako desktopová aplikácia, rýchlo sa ale rozšírili ako webová služba po tom, čo Google v roku […]

Na internete je len málo služieb tak obľúbených ako Google Maps. Pôvodne boli navrhnuté ako desktopová aplikácia, rýchlo sa ale rozšírili ako webová služba po tom, čo Google v roku 2004 prebral ich materskú firmu. Do roka boli veľmi známe, no dodnes sa developeri stále pokúšajú túto výbornú free službu zlepšiť poskytovaním väčšieho množstva informácií a rozširovaním funkcií. Na ukážku sme vytvorili zoznam 10 obľúbených tipov pre Google Maps – ako ich používať. Niektoré sú priamo od Google a niektoré od third-party developerov, no hlavne, všetky sú vynikajúce.

Aktualizujte svoju východziu lokáciu

Síce je to už staršia funkcia, ale stále výborná. Ak často vyhľadávate Google Maps kvôli trasám, môžete sa prihlásiť do svojho Google účtu a upravovať svoju východziu lokalitu kedykoľvek potrebujete. Ušetrí vám to utrpenie opakovaného zadávania vašej adresy znovu a znovu.

Cesta za povzbudením

cesta-za-povzbudenim

Čo môže byť lepšie než nájsť pivo? Nič. The Beer Mapping Project umožňuje nájsť puby, bary a malé aj veľké pivovary po celom svete. Zoznam je pravidelne aktualizovaný správcami stránky a pivnými nadšencami zo všetkých kútov planéty, takže táto stránka vás dovedie priamo k sudom, bez ohľadu na to, kde sa túlate.

Chytrý zoom

Nechápeme, prečo Google Maps umožňujú približovať až na takú úroveň, pre ktorú nie sú zdrojové obrázky. Našťastie Smart Zoom, ďalší inteligentný výplod od ľudí z Google Labs, tomu zamedzí. Stačí ho spustiť.

Nájdite toaletu

najdite-toaletu

Po ťažkej noci strávenej používaním The Beer Mapping Project budete potrebovať toaletu. Safe2pee ponúka jednu z najdôležitejších online služieb všetkých čias: Google mapu všetkých verejných toaliet v blízkosti. Používatelia môžu pridávať nové toalety do máp včetne informácii o ponúkaných službách či prípadných poplatkoch.

Drag n’ Zoom

Google Maps sú úžasné. Ale ich približovací panel… až tak nie. Našťastie, Google Labs majú lepšie riešenie – Drag n’ Zoom. Povolením tohto prídavku sa umiestni ikonka pod približovací panel. Pre priblíženie aktuálnej mapy kliknite na ikonku, potom vyberte oblasť, ktorú chcete vidieť zblízka, a pustite myš. Hurá, vybraná oblasť sa priblíži.

WeatherSpark

WeatherSpark ponúka veľké množstvo predpovedí počasia a minulých štatistík prostredníctvom dobre navrhnutej sady Google máp a grafov ponúkajúcich viac informácií než bežné stránky o počasí. WeatherSpark s množstvom dát o počasí v minulosti, aktuálnych predpovedí a informácií o celkovom podnebí je jediný zdroj sledujúci počasie, ktorý budete kedy potrebovať.

Tale of Things

Google Maps zmapovali Mesiac, Mars a podmorské oblasti našej planéty. Nie je čas na niečo podstatné, ako napríklad zmapovanie našich materiálnych vecí? Tale of Things využíva kúzlo Google Maps presne na toto. Stránka vyzýva návštevníkov k tagovaniu budov, starožitných rádií… vlastne čohokoľvek tak, aby bola bola lokalita vystopovateľná, nech je to už kdekoľvek na svete.

Around Here

aroud-here

Netreba ísť ďaleko na to, aby ste vužili Google Maps naplno. Povolením Around Here z Google Labs budete vidieť čo je nové a zaujímavé v oblasti, na ktorú aktuálne pozeráte. Skúste to, je to výborný spôsob ako zistiť, čo zaujímavé sa deje blízko vášho aktuálneho hniezdočka.

HealthMap

Pamätáte na prasaciu chrípku? Áno, to bola sranda. Aby ste sa vyhli ďalšiemu vypuknutiu nejakej nákazy, HealthMap vyznačuje miesta vypuknutia chorôb v príslušnej Google mape aby ste mohli zistiť, čo sa vás momentálne pokúša zabiť (či už lokálne alebo medzinárodne). Keď začne zombie apokalypsa, tento servis nájde skvelé využitie.

Zrolujte si vlastnú

zrolujte-si-vlastnu

Nemôžte cez Google Maps alebo stránku, ktorá využíva ich API, nájsť to, čo hľadáte? Prečo si nevytvoríte vlastnú mapu, ktorá vyhovuje vašim konkrétnym požiadavkám? MapLibs umožňuje používateľom vytvoriť Google mapu na báze inej mapy alebo obrázku, či už z reality alebo z fantázie. Len vezmite tú rukou nakreslenú mapu dedkovej farmy alebo mapu Azerothu, naskenuje a choďte na to.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *