Návody a postupy

Spomalené systémové nastavenia v Mac OS X

Dnes si ukážeme, ako riešiť problém s pomalým spúšťaním súčastí systémových nastavení. Nájdete tu všetky možné nastavenia od displejov, klávesníc, zvuku, bezpečnosti, siete atď., proste obdoba ovládacieho panelu z Windowsu. […]

Dnes si ukážeme, ako riešiť problém s pomalým spúšťaním súčastí systémových nastavení. Nájdete tu všetky možné nastavenia od displejov, klávesníc, zvuku, bezpečnosti, siete atď., proste obdoba ovládacieho panelu z Windowsu. Môže však nastať situácia, keď sa vám budú tieto nastavenia otvárať veľmi pomaly.

Riešenie tohoto problému je našťastie známe a veľmi jednoduché. S vysokou pravdepodobnosťou pomalé spúšťanie / neodpovedanie spôsobujú nesprávne práva na disku, ktoré mohli vzniknúť pri nekorektnom vypnutí Mac-u (vypnutie „na tvrdo“, držaním on/off tlačítka), ale aj inak.

  1. Otvorte si Diskovú utilitu napr. cez spotlight – CMD+medzerník a píšte Disková utilita (v angličtine Disc utility)
  2. V ľavo si váš pevný disk a primárnu partíciu na ňom (v mojom prípade „251 GB APPLE SSD SM256E Media -> My Mac, vy tam pravdepodobne budete mať niečo iné)
  3. V primárne otvorenej záložke „Záchrana disku“ kliknite na Overiť práva na disku a počkajte, kým prebehne proces. Ak sa vypíšu chyby, či upozornenia, je jasné, že problém je práve tu.
  4. Keď prebehne bod 3 kliknite na Opraviť práva na disku
  5. Keď sa proces dokončí, reštartujte počítač
Disková utilita - overiť a opraviť práva na disku

Disková utilita – overiť a opraviť práva na disku

V prípade, že by tento postup problém neodstránil, skúste ho ešte raz opakovať.

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *