Nezaradené

Ochrana počítača pomocou programu Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials, vynikajúci antivírusový program, poskytuje úplne zdarma ochranu pred nebezpečnými vírusmi a inému malware v reálnom čase. Tento softvér je jednoduché, ľahko použiteľné a efektívne riešenie na malware, […]

Microsoft Security Essentials, vynikajúci antivírusový program, poskytuje úplne zdarma ochranu pred nebezpečnými vírusmi a inému malware v reálnom čase. Tento softvér je jednoduché, ľahko použiteľné a efektívne riešenie na malware, ktoré zaťaží váš počítač len minimálne.

66sec

Inštalácia

MSE prišlo ako náhrada za platený One Care od Microsoftu. Na jeho inštaláciu budete musieť potvrdiť, že máte legálnu kópiu Windowsu.

2sec

Pred inštaláciou sa uistite, že žiaden iný antivírus či anti-spyware aplikácia na vašom PC nebeží. Nemusíte však deaktivovať Windows Defender, pretože o to sa MSE postará.

Použitie

Po inštalácii sa program sám aktualizuje, aby vedel spoznať najnovšie hrozby. Ďalšie aktualizácie budú prebiehať na pozadí, takže sa o nič nemusíte starať.

Keď je databáza aktuálna, status ochrany PC bude zobrazený v zelenej farbe. Štyri taby v hlavnom okne slúžia na ovládanie rôznych funkcií.

6sec

V Nastaveniach (Settings) si môžete zvoliť akcie, ktoré má program vykonať pre rôzne typy malware.

55SCE

Predvolene je ochrana v reálnom čase povolená, ale môžete ju zakázať. Avšak nie je to treba, pretože nezaťažuje počítač, len potichu kontroluje systém.

1010sec

Ak je systém chránený, zobrazí sa zelená ikonka vpravo dole v oblasti oznámení.

25sec

Počas manuálneho skenu program zobrazuje stav prehliadania včetne uplynutého času. Ten sa môže líšiť v závislosti od výkonu systému a množstvá dát na disku. Program taktiež umožňuje prezretie samostatného súboru, tak ako väčšina antivírusov.

8sec

Ak program nájde hrozbu, v oblasti oznámení sa zobrazí červené varovanie a môžete pochybný súbor či súbory hneď spacifikovať na základe odporúčaných akcií alebo sa dozvedieť o ňom viac.

22sec

Aplikácia vám môže ponúknuť celkom slušné množstvo informácií o infekciách. V okne s detailami môžete zmeniť odporúčanú akciu so súborom.

23sec

Na skúšku sme nainštalovali MSE a vystavili počítač rôznym hrozbám ako napr. nelegálnym video hrám, crack súborom atď. Už pri otvorení priečinku s pochybnými súbormi nás MSE varoval a navrhol karanténu.

sshot20091002010546

To sa zopakovalo, keď sme sa pokúsili extrahovať nelegálny softvér, ktorý obsahoval vírus. Toto prosím sami doma neskúšajte. Žiaden softvér proti malware vás neochráni pred všetkým, takže stále dávajte pozor na pochybné zdroje, crapware a iné škodlivé programy (Ako sa malware, spyware a adware vírusy dostanú do počítača?).

sshot20090930152202

Vyskúšali sme nainštalovať infikovaný súbor, ale MSE nás zastavil a nedovolil nám pokračovať až kým sme manuálne nezvolili ignorovať varovanie. Toto je veľmi užitočné pre ľudí, ktorí majú tendenciu varovné signály ignorovať.

24sec

Hoci sme v našom teste skúšali program na 32-bitovom Windows 7 Home Premium, bude fungovať aj na XP a Viste. Bežanie MSE je nenápadné – neotravuje vás až kým sa nejedná o hrozbu pre váš počítač. Je to jednoduchý a efektívny program, ktorý je až nezvyčajne dobrý na bezpečnostnú aplikáciu od Microsoftu.

Trackbacks / Pings

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *