Na titulku, Návody a postupy

Droplr - rýchle zdieľanie súborov + screenshoty na steroidoch

Aplikácia resp. služba Droplr je určená na extrémne jednoduchý file-sharing (zdieľanie súborov) a pohodlné vytváranie a následné zdieľanie screenshotov. Už na úvodnej stránke Droplr.com si môžete vyskúšať základnú funkcionalitu. Uploadnete akýkoľvek súbor […]

Aplikácia resp. služba Droplr je určená na extrémne jednoduchý file-sharing (zdieľanie súborov) a pohodlné vytváranie a následné zdieľanie screenshotov.

Už na úvodnej stránke Droplr.com si môžete vyskúšať základnú funkcionalitu. Uploadnete akýkoľvek súbor a za chvľku máte dostupný odkaz (resp. skrátenú URL adresu), pomocou ktorého je možné súbor stiahnuť. Ak odkaz pošlete mailom kamarátom, môžu si váš súbor stiahnuť (nemusíte vkladať do emailu veľké prílohy a pod.).

Drolr prešiel z prvotnej fázy do ostrej prevádzky a zdarma je len počas prvých 30 dní. Na druhej strane pribudli mnohé funkcie, ako napr. označovanie dôležitých vecí v s screenshotoch šípkou, krúžkom, štvorcom, textom a pod.

Pre plnohodnotné používanie si vytvorte vlastný účet a stiahnite aplikáciu. Aplikácia je je dostupná pre Mac OS X, Windows 7, 8 ale aj mobilný iPhone iOS. Všetko je zdarma, free účet má však iba 1GB miesta (pre väčšinu účelov bohate stačí).

Droplr pre Windows

Po nainštaľovaní Droplr sa vo Windows objaví tzv. dropzone, miesto, kde môžete drag-and-drop (chytiť myšou a vložiť) akýkoľvek súbor, ktorý sa následne uploadne a do schránky sa vám vloží odkaz na jeho stiahnutie.

Droplr - Windows 7 - drag-and-drop zdieľanie súboru cez dropzone

Droplr – Windows 7 – drag-and-drop zdieľanie súboru cez dropzone

Ďalším spôsobom zdieľania súboru je kliknutie naň pravým tlačítkom – Send toDroplr.

Droplr - Windows 7 - Zdieľanie súboru cez Sent to

Droplr – Windows 7 – Zdieľanie súboru cez Sent to

Droplr dokáže aj vo Windowse extrémne rýchlo vytvoriť a automaticky uploadnúť screenshot.

Droplr - Windows 7 - Grab Screenshot

Droplr – Windows 7 – Grab Screenshot

Pre rýchle vytváranie screenshotov odporúčam priradiť vhodnú klávesovú skratku. Kliknite pravým tlačítkom na Droplr v taskbare – SettingsAdvanced a v karte Hotkeys si nastavte vhodné klávesové skratky (náhľad).

Droplr pre Mac OS X

Verzia Droplr pre Mac OS X je dokonca možno trošku rýchlejšia a lepšie použiteľná ako tá Windowsovská. Neobsahuje dropzone, ale stačí, keď myšou pretiahnete akýkoľvek súbor priamo na ikonu Droplr v hornom menu, tak, ako je to na nasledujúcom obrázku.

Droplr Mac OS X - Zdieľanie súboru ťahaním ikony

Droplr Mac OS X – Zdieľanie súboru ťahaním ikony

Alternatívnym spôsobom môže byť kliknutie pravým tlačítkom na súbor – SlužbyShare with Droplr.

Droplr - Mac OS X - zdieľanie súboru - Share with Droplr

Droplr – Mac OS X – zdieľanie súboru – Share with Droplr

Ak chcete vytvárať screenshoty s okamžitým uploadom (ideálne napr. pri tvorbe návodov a rýchleho názorného vysvetlenia pomocou screenshotov obrazovky priateľom, či klientom cez internet), nie je nič jednoduchšie než Droplr.

Droplr - Mac OS X - Capture screenshot

Droplr – Mac OS X – Capture screenshot

Aby sa vám screenshoty pohodlne vytvárali, osobne odporúčam priradenie vhodnej klávesovej skratky. Stačí v menu kliknúť na ikonu Droplr – Preferences a nastaviť príslušné klávesové skratky (náhľad). Ja som si nastavil ALT + SHIFT + č (slovenská klávesnica, č je na mieste 4ky), čo je veľmi podobné klasickým Mac OS X klávesovým skratkám.

Droplr je fantastická služba a rád ju používam, pomáha mi pri riešení každodenných komunikačným problémov. Dúfam, že sa vám bude páčiť :-).

Trackbacks / Pings

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *