Hry

Ako zmeniť inštalačný adresár hry Battlefield 3

Dnes tu máme trochu netradičnejší návod. Origin Games, pod ktorý spadá aj hra Battlefield 3 má svojský, špecifický inštalačný systém hier. Dajme tomu, že je podobný Steamu. Má však určité […]

Dnes tu máme trochu netradičnejší návod. Origin Games, pod ktorý spadá aj hra Battlefield 3 má svojský, špecifický inštalačný systém hier. Dajme tomu, že je podobný Steamu. Má však určité nevýhody. Medzi ne môže patriť aj fakt, že si proste nemôžete zmeniť adresár, kde sa vám budú hry inštalovať.

V starších verziách installera bolo možné cieľový adresár zmeniť, v novších to nie je možné a hry sa automaticky inštalujú do adresára C:\Program Files (x86)\Origin Games\ resp., za určitých okolností na D:\ alebo iný disk, ktorý bol predtým systémovým.

Poznámka: V dnešnej dobe ľudia často menia pôvodné disky „s pohyblivými časťami“ za SSD disky a pôvodné disky vkladajú do DVD-ROM šachty. Ak však pôvodný disk nepreformátujete, hra nejak detekuje, že je na nej stále systém a zvolí inštalačný adresár ako D:\ a pod.

Riešenie nie je vôbec zložité a netreba riešiť žiadne symlinks, ako sa často dočítate na diskusných fórach. Postup je nasledovný:

  1. Vojdite do adresára  C:\Users\-meno pouzivatela-\AppData\Roaming\Origin (samozrejme za  -meno pouzivate- doplňte meno účtu používateľa, cez ktorého ste do Windowsu prihlásený)
  2. Mal by sa tu nachádzať súbor local.xml, prípadne  settings.xml
  3. Zeditujte tento súbor napr. cez notepad (kliknite na súbor pravým, zvoľte Open with resp. Otvoriť pomocou a zvoľte Notepad resp. Poznámkový blok)
  4. Do riadku PRED </Settings> dopíšte:
    <Setting key="DownloadInPlaceDir" type="10" value="C:\vas\adresar\"/>
    (samozrejme cestu si môžete zvoliť akú len chcete)

Potom už klasicky spustite inštaláciu cez webstránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *