Návody a postupy

Ako zakázať indexovanie v systéme Windows

Indexovanie prehľadáva súbory a priečinky v systéme a zaznamenáva o nich informácie v index súbore pre zrýchlenie procesu vyhľadávania. Avšak táto funkcia vyčerpáva zdroje systému a môže spomaliť počítač. V […]

Indexovanie prehľadáva súbory a priečinky v systéme a zaznamenáva o nich informácie v index súbore pre zrýchlenie procesu vyhľadávania. Avšak táto funkcia vyčerpáva zdroje systému a môže spomaliť počítač. V tomto krátkom článku sa dozviete, ako zakázať indexovanie v systéme Windows (vo verziách Vista, 7 či 8).

Ak nevyhľadávate niečo v PC veľmi často, zakázanie indexovania vám môže zrýchliť počítač. Otvorte Štart menu a napíšte services.msc a stlačte Enter alebo kliknite na services.msc. V hlavnej časti okna Services nájdite položku Windows Search (položky sú zoradené podľa abecedy), ktoré slúži na nastavenie vyhľadávania vo Windowse. Kliknite na ňu pravým a zvoľte Vlastnosti (Properties).

Otvorí sa dialógové okno. Z menu označeného Startup type vyberte položku Disabled. Toto spôsobí vypnutie indexovania. Potom kliknite na OK a zavrite okno.

Keď ste naspäť v okne Services, zvoľte Skončiť (Exit) v menu Súbor (File) hore v okne. Potom počítač reštartuje pre zakončenie celého procesu.

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *