Audio a video, Návody a postupy

Ako vypnúť automatické prepínanie grafických kariet (Mac)

Ak vlastníte Apple Mac, napr. MacBook Pro s integrovanou, ale aj plnohodnotnou grafikou, máte štandardne nastavené automatické prepínanie medzi týmito grafickými kartami. Občas však počítač zle zdetekuje potrebu plnohodnotnej grafickej […]

Ak vlastníte Apple Mac, napr. MacBook Pro s integrovanou, ale aj plnohodnotnou grafikou, máte štandardne nastavené automatické prepínanie medzi týmito grafickými kartami. Občas však počítač zle zdetekuje potrebu plnohodnotnej grafickej karty a nechá zapnutú integrovanú.

Občas sa môže stať, že systém zle zdetekuje, ktorú grafickú kartu má použiť a ak použije integrovanú namiesto mobilnej/plnohodnotnej, uberie to na výkone. Hra/softvér vám preto nebude pracovať v maximálnom možnom výkone. Pri spúštaní náročnejších hier (Call of Duty, Diablo 3, Starcraft 2) odporúčam vypnúť automatické prepínanie grafiky.

V nastaveniach si môžete automatickú detekciu vypnúť a tak používať stále výkonnejšiu grafickú kartu. Zvoľte Systémové nastavenia -> Šetrič energie a vypnite Automatické prepínanie grafiky.

macbookpro-graficka-karta

Nezabudnite si potom túto funkciu aktivovať, keďže značne predlžuje výdrž na batériu (integrovaná grafická karta nevyžaduje toľko energie).

 

Informácie o autorovi: Vladimír Rejholec

Nadšenec informačných technológií, bloger, copywriter. Okrem obsahu tohoto webu píše aj populárny blog blog.rej.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *