Návody a postupy

Ako sa dostať k súborom Parallels virtuálky

Ak používate Parallels pre virtuálnu mašinu pod MacOS X a potrebujete sa rýchlo dostať k súborom (napr. Windowsu), existuje pomerne jednoduché riešenie. Hodí sa napr. v situácii, ak zabudnete heslo […]

Ak používate Parallels pre virtuálnu mašinu pod MacOS X a potrebujete sa rýchlo dostať k súborom (napr. Windowsu), existuje pomerne jednoduché riešenie. Hodí sa napr. v situácii, ak zabudnete heslo do Windowsu a potrebujete sa dostať k obsahu disku (ale samozrejme aj pri iných situáciách).

Parallels má vo svojej inštalácii zabudovaný softvér Parallels Mounter. Pomocou neho je možné „namountovať“ disk virtuálnej mašiny do vášho systému.

Postup:

  1. Vojdite do dokumentov vo vašom domovskom adresári (adresár s vašim menom), vojdite do adresára Parallels, nájdite vašu virtuálku (niečo.pvm), kliknite na ňu pravým a zvoľte Zobraziť obsah balíka (náhľad)
  2. V obsahu „balíka“ nájdite niečo.hdd, kliknite naň pravým, Otvoriť v aplikácii a zvoľte Parallels Mounter. Ak by Parallels Mounter v ponuke nebol, zvoľte Otvoriť v aplikácii -> Iné. Tu do search poľa zadajte slovo „parallels“ a malo by vyhodiť Parallels Mounter, zvoľte ho. (náhľad)
  3. Medzi zariadeniami v Finderi (a ak to tak máte nastavené, tak aj ako ikony na ploche), by mali figurovať jednotky namountovaného disku s patričným obsahom. (náhľad)

Teraz máte prístup k súborom disku virtuálnej mašiny. Upozorňujem, že virtuálka musí byť vypnutá (vypnutý, nie suspendovaný Windows), inak nebude možné súbory kopírovať. Obsah je následne možné čítať aj upravovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *